Poļu autožurnāla "Auto Swiat 4x4" ("Auto Bild" grupas pārstāvis) 2008.gada janvāra numurā ir atspoguļots neliels džipu riepu tests, kurā autori cenšas atrast atbildes uz jautājumiem: cik lietderīga ir ielas riepa bezceļos? Kā uzvedas bezceļiem paredzēta riepa uz šosejas? Vai ir iespējama universāla riepa kā zelta vidusceļš?

Tests šoreiz bija vairāk specifisks nekā apjomīgs, jo iemēģināti tika vien 4 riepu ražotāju modeļi konkrētā izmērā - 215/65 R16. Divi no pārstāvjiem - "Uniroyal" Rallye 4x4 Street un "Pirelli" Scorpion STR - bija izteikti šosejas modeļi, bet otri - "General Tire" Grabber AT2 un "Colway" C-Trax MT - vairāk tā kā bezceļnieki. Kā jau riepu testos ierasts, visi modeļi tika testēti vairākos veidos uz sausa, slapja seguma + dažādos bezceļu apstākļos. Īsāk sakot - no sausa asfalta līdz dubļainām meža stigām.

Kopumā, rezultātus varētu vērtēt kā itin loģiskus. Abas "dubļinieces" iekabināja "šosejniecēm" bezceļa apstākļos, savukārt "šosejnieces" itin pārliecinoši sakāva dubļu riepas sausa un slapja seguma apstākļos. Kopaina ir šāda - šosejas riepas bija ievērojami pārākas normāla seguma apstākļos uz sausa un slapja ceļa, tomēr nemaz tik ļoti neatpalika slikta seguma apstākļos.

Kopvērtējums:
1. "Uniroyal" Rallye 4x4 Street
2. "Pirelli" Scorpion STR
3. "General Tire" Grabber AT2
4. "Colway" C-Trax MT

"Auto Swiat" komentārs par testa uzvarētāju: priekšzīmīga riepa ar izteiktām stiprajām pusēm - labi sabalansēta darbība uz ceļa, it sevišķi uz slapja seguma (arī akvaplanēšanas apstākļos), īsa bremzēšanas distance, pārsteidzoši laba saķere uz grants seguma.
Tomēr tests joprojām apliecināja veco patiesību - pilnīgi universālu riepu nav. Ja ikdienā mērojat pilsētas ceļus, bet sirdī esat piedzīvojumu meklētājs un mīlat bezceļus, tad labāk tomēr garāžā glabāt ja ne divus auto, tad divus riepu komplektus...

Tabulas, ciparus un sīkāku informāciju par testu var aplūkot pievienotajos failos.