2010.gada 16.februārī Atlas Motor'ā viesojās 2 "ēnas" - Jānis no Rīgas Teikas vidusskolas un Dmitrijs no Rīgas 40.vidusskolas. Abi jaunieši izturēja atlasi uz 2 ēnu vakancēm uzņēmumā - Auto rezerves daļu vadītājs un Auto servisa meistars - autoelektriķis. Vērtēšanas galvenais kritērijs bija spēja argumentēti pamatot savu interesi un turpmākās izglītības saistību ar auto jomu.

Kā tad viss te notika?
Ēnu dienu sākam ar Atlas Motors uzņēmuma darbības iepazīšanu. Atlas Motors uzņēmuma vadītājs Pēteris deva ieskatu Jānim un Dmitrijam uzņēmuma attīstības vēsturē, darbības sfērās un amerikāņu auto filozofijā. Nedaudz vēlāk - visu uzņēmuma struktūrvienību darba iepazīšana - auto rezerves daļu un riepu tirdzniecība, auto serviss, auto tirdzniecība, uzņēmuma administrācija, loģistika un rezerves daļu noliktava.
Jānis vēro, kā Atlas Motors rezerves daļu speciālists Andrejs rezerves daļu katalogā meklē klienta auto nepieciešamās detaļas. Jānis jau iepriekš ir veicis nelielus auto remonta darbus, tāpēc padziļināti vēlējās uzzināt, kā notiek rezerves daļu meklēšana katalogos un pasūtījumu veikšana.
Dienas laikā Jānim bija iespēja redzēt, kā notiek komunikācija starp Atlas Motors darbiniekiem un struktūrvienībām, kā notiek klientu pasūtījumu reģistrācija, rezerves daļu meklēšana katalogā, noliktavā un citas interesantas lietas.
Kamēr Jānis darbojās pa veikalu, Dmitrijs lūkoja asistēt Atlas Motors pieredzes bagātajam autoelektriķim Genādijam.
Visiem prieks, kad darbs uz priekšu iet.
Dienas gaitā Dmitrijs paguva iepazīt auto diagnostikas iekārtas, ko ar tām var paveikt un kā likt lietā. Vairākiem auto tika atrisinātas dažādas kaites - gan pārlieku lielā degvielas rijība, gan motora nevienmērīga darbība, gan aukstuma radītie postījumi elektroinstalācijai un degvielas padeves sistēmai.
Remontējam arī pa kādai Corvettei. Un kas gan var būt vēl motivējošāk topošam auto speciālistam kā ziņa par iespēju strādāt arī ar šādiem retiem eksemplāriem? Starp citu, tiklīdz Dmitrijs tiks pie tiesībām, vecaistēvs viņam ir apsolījis mantojumā savu amerikāņu Dodge.
Gan Jānis, gan Dmitrijs ķeras pie noslēdzošā Ēnu dienas uzdevuma - dienas vērtējuma lapas aizpildes un interesantāko iespaidu aprakstīšanas. Ņemsim vērā arī jauniešu ieteikumus Atlas Motors darbības pilnveidei.
Atzinīgi vērtējam Ēnu dienas ideju. Kurš gan vēl labāk var parādīt skolēniem darba praktisko pusi, ja ne paši speciālisti? Skolas solā iegūtās zināšanas ir pamats visam, bet turpinājums - prakse un pieredze - jāapgūst dzīvē. Esam gandarīti, ka Jānim un Dmitrijam pēc šodien redzētā motivācija pēc 12.klases beigšanas turpināt izglītības apguvi auto zinātnēs kļuva tikai stiprāka. Tātad, izvēle ir pareizā! Novēlam veiksmi Jānim un Dmitrijam turpmākās karjeras veidošanā!