Jau pirmajā salidojumā, 2006. gadā, ap 250 viesu ieradās 112 automašīnās. Pērn automašīnu skaits pārsniedza 130, bet viesu skaits 400 cilvēku robežu. Šā gada precīzus datus organizatori publicēs vēlāk, taču itin droši var teikt, ka šogad salidojums dalībnieku skaita ziņā ir uzstādījis jaunu rekordu! Kas īpaši priecē – arvien kuplākā skaitā tiek pārstāvēti tieši antīkie un klasiskie amerikāņu spēkrati, kas piedod pasākumam vēl jo īpašāku garšu.

Šogad pirmā dalībnieku pulcēšanās vieta bija Līvu akvaparka plašā stāvvieta, kur pēc pelēcīgi garās ziemas sezonas ar smaidu sejā varēja satikties jau savstarpēji labi pazīstamie kluba dalībnieki, gan jaunpienācēji, gan ārvalstu pārstāvji. Varēja manīt, ka arvien vairāk dalībnieku ir piedomājuši pie sava īpašā stila, lai pilnībā vienotos ar savu amerikāņu limuzīnu un tā auru – daži līdzinājās 70- to gadu kinofilmās redzētajiem personāžiem, vēl citi pauda Elvisa Preslija un rokenrola nemirstīgo garu. Vienvārdsakot, grezni un ar vērienu – sagādājot svētkus gan sev, gan skatītājiem.
Ja iepriekšējos gados Latvijas dalībnieku vidū pavīdēja tikai pa kādam sveštautiešu numuram uz amerikāņu spēkrata, tad šogad jau bija vērojamas daudzskaitlīgas delegācijas no tuvējām kaimiņvalstīm. Visplašākā atsaucība bija manāma no igauņu un lietuviešu puses, tāpat bija arī pa kādam pārstāvim no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas u.c. zemēm.

Pēc saviesīgās iepazīšanās, atkalredzēšanās un īsas publiskas izstādes, daudzskaitlīgā amerikāņu automobiļu delegācija devās kolonnas kruīzā caur Jūrmalu līdz pat Majoru pludmalei, kur nobāzējās pašā jūras krastā, lai vienkārši jautri pavadītu laiku, kamēr interesenti aplūko mirdzošo automobiļu kolonnu jūras krastā. Par kolonnu to gandrīz vai grēks saukt, jo gandrīz katrs auto šeit bija unikāls eksemplārs. Jāsaka, ka laika apstākļi patiešām lutināja amerikāņu automobiļu cienītājus, un deva iespēju ikvienam pludmales apmeklētājam apvienot divas patīkamas lietas – sauļošanos un greznās automobiļu kolekcijas apskati.

Pēc spēkratu gozēšanās pludmales smiltiņās un ļaušanās interesentu apskatei, kolonna turpināja savu ceļu uz vakara pasākuma vietu – „Nemo” parku, lai jautrā atmosfērā baudītu amerikāņu automobiļu svētkus līdz pat rītausmai.

Arī Atlas Motors, kā viens no pasākuma atbalstītājiem, piedalījās krāšņajā amerikāņu auto saietā, ierodoties ar kādu tematikai atbilstošu spēkratu. Šogad tas bija Chrysler PT Dream Cruiser - pavisam īpaša PT Cruiser versija, kas tika saražota tikai 7500 eksemplāros (konkrētais modelis ir No.4499). Uz standarta PT Cruiser fona tas izceļas ar savu īpašo krāsu, kas tiek dēvēta par Inku zelta dzeltenu ar perlamutra spīdumu. Šāds krāsojums un papildus greznumelementi tiek izmantoti ne tikai eksterjerā, bet arī interjera elementos - spidometrā, iekšējā durvju apdarē un pat ādas sēdekļos. Greznumlietiņu saraksts šim modelim ir garš. Plašāka informācija par Chrysler PT Dream Cruiser ->>

Saulainā un pozitīvā atmosfērā III Starptautiskais amerikāņu auto salidojums tika aizvadīts godam.